Výbava hotelovej izby: Týchto 9 vecí si ľudia najčastejšie berú z hotelov domov

Výbava hotelovej izby: Týchto 9 vecí si ľudia najčastejšie berú z hotelov domov

29.03.2018

Podľa cestovateľského zľavového portálu MyVoucherCodes.co.uk až 69 % Britov priznáva, že si z dovolenky v zahraničí aspoň raz odniesli okrem zážitkov aj niečo z hotelovej izby. Medzi vecami sa dokonca objavila aj Biblia, v ktorej sa píše „nepokradneš“.

1. Uteráky a osušky

Pre ľudí sú najlákavejšie položky uteráky a osušky, ktoré tvoria základ kúpeľňovej výbavy hotelov. Niet sa však príliš čomu diviť.

Väčšina ubytovacích zariadení si totiž pri výbave svojich hotelových izieb dá záležať na kvalite, takže ich uteráky a osušky vyzerajú luxusne a na dotyk sú príjemne jemné. Ľudia teda očakávajú, že rovnako ako na dovolenke sa v nich budú cítiť aj u seba doma.

 Župan

Ďalším dôvodom, prečo sú uteráky spolu s osuškami najžiadanejším suvenírom, môže byť domnienka, že nebudú nikomu chýbať. Hotelová služba ich pravidelne mení každý deň, takže ak sa stratí jeden kus, nikto si to predsa nevšimne.

Nemusí, pokiaľ si do nich hotel nenainštaloval RFID čipy, ktoré pri odchode odhalia všetko, čo patrí hotelu a malo by v ňom zostať. Takéto riešenie už dnes využíva veľká časť luxusných hotelových komplexov.

2. Župany

Župany sú ďalšou položkou, ktorú si návštevníci hotela v obľube privlastňujú. Ak ubúdajúci počet županov je bežným javom aj vo vašom ubytovacom zariadení, je to jasný znak toho, že sa v nich hostia cítia veľmi pohodlne. Až tak veľmi, že sa kvôli ním odhodlajú porušiť zásady slušného správania.

Ak si však necháte na župany vyšiť názov či logo svojho hotela, z tohto nemilého správania môžete vyťažiť a zlodejov premeniť na chodiace reklamné pútače.

Župan

3. Batérie a žiarovky

Žiadna domácnosť nemôže fungovať bez zásob batérií. Je to totiž vec, na ktorú v obchode často zabúdame, a tak sa spoliehame, že nejakú tu batériu vždy doma máme.

Ak nie, môžete si ju požičať z iného zariadenia alebo jednoducho zobrať z hotela. To platí aj v prípade žiaroviek, ktorých krádež nie je vôbec ojedinelý prípad. Až 57 % ľudí sa totiž priznalo, že si aspoň raz z hotela zobrali batérie z ovládača alebo žiarovku z nočnej lampy.

4. Obrazy

Dalo by sa očakávať, že pokiaľ ľudia nebývajú v luxusnom apartmáne, tak ich vaše obrazy na stenách nebudú až tak zaujímať. Opak je však pravdou.

Obrazy sú ďalším obľúbeným suvenírom, ktorý si berú návštevníci hotela k sebe domov. Zatiaľ čo väčšina sa pri peknom umeleckom diele zastaví a obzrie si ho, existujú ľudia, ktorí si myslia, že v ich domácnosti sa predsa len bude vynímať oveľa lepšie.

Podľa údajov, ktoré na svojej webstránke zverejnil britský denník Telegraph.co.uk, medzi takýchto ľudí patrí viac ako tretina Britov. Ak sa im náhodou nepáči samotné dielo, vezmú si aspoň rám.

5. Posteľné obliečky a vankúše

Zatiaľ čo pri posteli rozhoduje o kvalite spánku tvrdosť jej matraca, pri posteľnej bielizni ľudia uprednostňujú jemnosť. Ak hosťom vaše hodvábne posteľné prikrývky vyhovujú, tiež si ich niektorí bez zábran zoberú domov.

Vankúše v hotelovej izbe

Rovnaké kleptomanské chúťky môžu u hostí vyvolať aj komfortné vankúše. Tie sa takisto dostali do zoznamu ohrozených vecí, ktoré si ľudia berú z hotelov. Ak to platí aj v prípade vášho hotela, aspoň viete, že sa u vás hostia vyspia lepšie ako doma.

6. Papuče

Ruku na srdce. Nech zdvihne ruku ten, kto si ešte nikdy nezobral teplé a pohodlné papuče s logom hotela, v ktorom počas dovolenky býval. Hostia si ich dokonca zvyknú pribaliť do tašky aj v prípade nevyhovujúcej veľkosti. Veď doma sa predsa zídu. Pre hostí.

Hotelové papuče

Papuče sú teda jedny z najčastejších vecí, ktoré sa v žiadnom hoteli dlho „neohrejú“.

7. Jedálenské príbory

Nemusí ísť len o nože, vidličky či lyžice vyrobené zo striebra. V prieskume sa 45 % ľudí priznalo, že si aspoň raz z hotela zobrali servírovací príbor. Ako vidno, po všetkom, čo sa blyští, nejde iba straka.

8. Alkohol z minibaru

Odolať ponuke minibaru býva pre niektorých hostí naozaj ťažké. O to viac, ak sa na izbu vrátia už s nejakým tým promile v krvi. Pre hotel to ale nemusí predstavovať žiadnu škodu, keďže si za spotrebované občerstvenie dokáže strhnúť peniaze z karty.

Minibar v hotely

Vynaliezavosť hostí však nepozná hraníc, a tak niektorí po vypití nápoja prázdnu fľašu naplnia vodou alebo šampónom. Podľa prieskumu má skúsenosti s kradnutím občerstvenia z minibaru až 51 % Britov.

9. Knihy

Ak prevádzkujete hotel s menšou knižnicou na recepcii, chodbe alebo v izbách, skúste si občas urobiť inventúru kníh. Aj keď nepatria na vrchol pyramídy ohrozených vecí, predsa si svojich priaznivcov nájdu. Z hotelov si ich berie asi 15 % hostí.

Iróniou je, že 8 % Britov, ktorí sa zúčastnili prieskumu, si pribalilo do batožiny Bibliu.

Záver

Medzi najčastejšie kradnutými vecami sa objavili aj rýchlovarné kanvice, ktoré si z hotela zobrala 1/5 účastníkov prieskumu.

Ako vidíte, vo väčšine prípadov ide o drobné doplnky, ktoré sú pre ľudí veľmi užitočné. To znamená, že by jednoducho mali byť súčasťou každého ubytovacieho zariadenia.

Okrem spomínaných vecí by však vo vašom hoteli nemali chýbať ani fény, sušiče rúk, servírovacie sety, žehliace dosky či stojany na kufre, ktoré sú rovnako užitočné, no ukradnúť sa len tak ľahko nedajú. :-)


Vyberte si novú výbavu hotelových izieb z našej ponuky