Predstavujeme priemyselný vysávač Starmix iPulse L-1635 Top ocenený nemeckým magazínom

Predstavujeme priemyselný vysávač Starmix iPulse L-1635 Top ocenený nemeckým magazínom

02.11.2018

Nemecký magazín "heimwerker.de" ocenil priemyselný vysávač model Starmix iPulse L-1635 Top za jeden z nakompaktnejších vysávačov.  Model získal maximálny počet 5 hviezdičiek Test 2017 vďaka viacerým technologickým vylepšeniam ako napr. impulzné čistenie

Test bol realizovaný v nemeckej stolárskej dielni, kde model Starmix iPulse L-1635 Top podstúpil jednoduchému a však veľmi účinnému testu. Testovaný model predstavuje vyspelý priemyselný vysávač s množstvom použitých funkčných prvkov, technologických vylepšení, ktoré uľahčujú prácu uživateľovi a zároveň kontroluje celkový priebeh filtrácie pre dosiahnutie požadovaného množstva vzduchu (l/h). 


Stolová píla / Zvyšky drevného materiálu   

Vysávač pred vysávaním umožňuje zafixovanie pojazdných koliesok pre bezpečnú aplikáciu. Priebeh vysávania bol bezpróblemový. Na vysávanie bola potrebná antistatická sacia hadica.  

 
Odsávanie pilín / Detail na odsávaný materiál /  Povysávaný materiál

V prípade, že nie je použitá antistatická hadica je možný vznik statického nabitia materiálu. Za pomoci patentovanej technológie čistenia filtrov "PERMANENT CLEAN"  vysávač plynule odsával všetky nečistoty a za aktívnej pomoci čistenia filtrov proces prebiehal bez prerušenia. Systém pravidelne pracoval odpojením jedného z dvoch samostatných filtrov od filtrovania nasávaného vzduchu a elektromagnetického impulzu. 

Zberná nádoba / signalizácia filtra / sacia hadica
Materiál v spodnej časti nádoby / Signalizácia plenenia / takýto stav upchatej hadice sa s iPulse nestane ! 

 otvorenie zbernej nádoby
Zaisťovací mechanizmus zbernej nádoby / Možnosť odsávania pilín aj do 25-35l filtračného vrecka

Prístup k obidvom filtračným kazetám je jednoduchý. Na otovrenie poslúži väčší typ skrutkovača (rovný) alebo minca, pootočením zaisťovacieho zámku. Mechanizmus zároveň umožňuje aj bezpečné zaistenie v prípade zatvorenia. Hornú časť vysávača je možné podoprieť oceľovou podperou.

 otváranie horného krytu vysávača
Miesto pre otovrenie hornej časti vysávača / Podpera v strednej časti /  Filtračné kazety po stranách

elektrické napájanie filtračných kaziet
Napájanie vybračného systému kaziet /  Filtračná kazeta 1ks FKP 4300 (1838-41 60 69)

Celkový objem zbernej nádoby je max. 35l z veľmi odolného plastu. Navrhovaný objem je postačujúci pre väčšinu priemyselného alebo stavebného materiálu. Pri odsávaní jemného sádrového materiálu umožňuje zásobník odsať až 25l v prípade tekutín 22l. Prekvapením je vybavenie nádoby odtokom na vonkajšej strane nádoby čo umožňuje pripojenie hadice. Poslúži aj ako krátkodobé odčerpánie vody.

 Zberná nádoba 35 iPulse s hrdlom
Vnútorná časť nádoby / Vonkajšia časť nádoby s odtokom

Technologické vylepšenia 

Okrem úspešného procesu vysávania pilín, ktorý sme opísali v predošlej časti, priemyselný vysávač zároveň zvyšuje aj užívateľský komfort. Úžívateľovi uľahčuje organizáciu príslušenstva a odkladanie náradia. Pojazdné madlo - rukoväť, napomáha pri prenášaní odpadu na dlhšie vzdialenosti. Rýchla a jednoduchá fixácia madla pomocou spony umožňuje madlo demontovať a odložiť v prípade potreby.  

držiak príslušenstva
Fixácia pojazdého madla / Držiak príslušenstva / Koliesko s brzdou 

V prípade, že už používate pracovné boxi od odlišného výrobcu, značka Starmix umožňuje napojenie a je kompatibilná aj s ostatnými značkami ako:

  • Festoool
  • Tanos
  • BTI
  • Hitachi
  • Makita Makpac
  • BOSCH - nie je kompatibilný !

 univerzálny držiak boxov
Smartfix pre zafixovanie pracovného boxu 

demontovateľná podlahová tryska
Podlahová tryska

Záver a zhodnotenie nemeckého magazínu


Test 2017 iPulse L-1635 TopV prípade, že ešte stále váhate s výberom priemyselného vysávača, model Starmix iPulse L-1635 Top podľa redakcie je záver veľmi jasný:
"odporúčanie k nákupu"!  

Právom si zaslúžil maximálny počet 5 hviezdičiek.

Priemyselný vysávač pre profesionálov s vysokými štandardami !