Bezprašná logistika vďaka ProfilGate

Bezprašná logistika vďaka ProfilGate

28.02.2023

Firmy stále hľadajú správne riešenie, ako nielen odstrániť prach zo svojej logistiky, ale aj zabraniť jeho vstupu. 
ProfilGate® je to správne rozhodnutie. 

Logistický manažér Lorenzo Barbieri vie, že sklad bez milimetrových nánosov prachu je viac ako len kozmetický bonus Preto hľadal správne riešenie, ako prach zo svojej prevádzky nielen odstrániť, ale aj zabrániť jeho vstupu. Našiel ho s ProfilGate®.

"V biomedicinskom sektore je estetický aspekt veľmi dôležitý"  vysvetľuje Lorenzo Barbieri. "Kto si teraz prezerá sklad, vidí čistotu a škatule nepokryté prachom. Zvýšili sme náš štandard prezentácie a vzhľadu." 

Šef logistiky v Medica Group of Italy je spokojný s novým poľom čistenia ProfilGate®"nie je možné vyčisliť náklady a ušetrený čas, ale výhody sú nepochybne: Skladníci už nemusia krabice pred expedíciou systematický čistiť!" hovorí špecialista na logistiku. 

Prach v halách závodu majú svoju históriu. Je centrálnym prekladiskom pre celú Medica Group. Je pochopiteľné, že premávka kamiónov, vysokozdvižných vozíkov a paletových vozíkov trvá hodiny a hodiny každý deň. Hľadali sme riešenie.  Spočiatku sa kupovalo čistiace zariadenie, ako napríklad drhnúce stroje a umývačky podláh. Pracovali sme však na príznakoch a nie na skutočnej príčine, "vysvetľuje špecialista na logistiku.

"Nebolo potrebné odstániť nečistoty, ktoré sa už dostali do vnútra, ale pokúsiť sa zabrániť alebo obmedziť vniknutie nečistôt" S týmto novým poznatkom sme sa rozhodli najsť zariadenie, ktoré by to dokázalo. Veľa hľadal na internete, pozeral videa... ktoré ho nepresvedčili. To čo našiel bol ProfilGate®. Vypracovala sa analýza prípadu, aby odpovedal na otázku: Dokáže ProfilGate® vyriešiť problém s prachom v Medica Group?

Barbieriho presvedčil spôsob fungovania ProfilGate®. Čistiace pole, ktoré je zapustené v podlahe, pozostáva z nerezovej vaničky, oceľového roštu a kefových pásov.
Systém funguje čisto mechanicky, nevyžaduje žiadnú elektrickú energiu a žiadné manuálne ovládanie, ktoré by stálo čas.  Podrážky topánok, pneumatiky, valčeky a kolieska, kotré vstupujú do roštu, sa vydrhnú do sucha až po lem. ProfilGate® pritom odstraňuje nielen prach, ale aj hrubšie nečistoty ako sú triesky, kamienky, piesok a iné. Nečistoty potom skončia vo vaničke, kde sa dajú ľahko odstrániť ručnou kefou alebo vysávačom. 

Dnes je Barbieri s ProfilGate® vo svojej logistike veľmi spokojný.

"Určite sme výrazne znížili nečistoty zanesené do skladu".

 

Team INGOCLEAR